Lazerle Miyop Tedavisi Nasıl Olur?

Miyop uzağı görememe kusurudur. Miyop tedavisinde gözlük veya  kontakt lensler kullanılır. Ancak bunlar kalıcı çözüm değildir. Gözlük ve lens kullanıldığı zaman miyop göz görür, kullanılmadığı zaman görme kötüdür.

 Miyopun kalıcı çözümü Lazerle Refraktif cerrahidir. 

Günümüzde kırılma kusurlarının tedavisi için tüm dünyada en yaygın  kullanılan yöntem Femto Lasik, LASİK veya PRK dır. Göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan pek çok lazer çeşidi vardır. Kırılma kusurlarının tedavisinde kullanılan lazer excimer lazerdir.

Excimer lazer, 192 nm dalga boyuna sahip bir lazer olup uygulama esnasında organik reaksiyonlarla korneanın belli bölümlerini incelterek etkisini gösterir. Hastanın ve gözdeki kusurun durumuna göre değişik uygulama şekilleri vardır. Uygulamalar bilgisayar denetiminde otomatik olarak yapılır.

Femto Lasik,LASİK Tekniği 1-12 derece miyoplara uygulanır. Başarı oranı %98 dir.18-60 yaş arası, Kornea kalınlığı 500 mikron üstü ve korneası düzgün olan her göze uygulanabilir.

KİMLERE Femto Lasik-LASİK YAPILAMAZ ?

>Korneası ince olanlar: Alternatif yöntemler önerilir.bkz PRK, FAKİK Göziçi Lensi

>Korneada Keratokonusu olanlar: Keratokonus için farklı tedavi yöntemleri  vardır.bkz Keratokonus

> Katarakt

>Diabete(Şeker Hastalığı) ait göz bulguları

 

Miyopik GÖZİÇİ LENSİ(FAKİK LENS):

Göz yapısı Lazerle tedavi edilemeyen gözlere ileri bir teknoloji olan göziçi lens yerleştirilmesi yapmaktayız.Bu lensler göziçine renkli kısım olan iris ile doğal lens arasına yerleştirilecek şekilde üretilmişlerdir.  Yerleştirildikten sonra, gözün normal odaklama sistemi ile birlikte çalışarak iyi bir görme seviyesi sağlarlar.  Kolayca uygulanabilirler