Lasik Göz Tedavisiden Beklentiler

Lazer tedavisi düşünen bir hastanın ayrıntılı muayene ve ölçümlerinden sonraki en önemli aşamalardan biri aşağıdaki soruların cevaplanmasıdır :

- Lazer tedavisinden beklentiniz nedir
- Beklentinizin ne kadarı karşılanabilir

Gözün lazere uygunluğu yanında yaşınız, mesleğiniz (terzi, öğretmen, bilgisayar mühendisi, mimar, pilot vb); şeker, guatr, yüksek tansiyon gibi sistemik hastalıklar ayrıntılı olarak sorgulanır. İhtiyaca göre Wavefront veya Topolazer ileri tetkikleri yapılır.

Damlalı göz muayenesi:

Gözbebeklerini genişleten bir damla damlatılıp yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra damlalı olarak göz numaraları tekrar belirlenir ve ayrıntılı olarak geniş gözbebeğinden göz dibi (retina damar ve sinir tabakası) muayenesi yapılır.

Retinada incelme, yırtık, delik gibi riskli alanlar varsa önce  bu bölgeler argon lazer yöntemi ile kuvvetlendirilir. Daha sonra Lasik tedavisi uygulanır.

Argon lazer uygulaması excimer lazer tedavisinin 3 hafta ertelenmesini gerektirebilir ancak tedaviye engel değildir, daha güvenli bir uygulama sağlar.

Yaklaşık olarak 2,5 - 3 saat kadar süren tüm bu muayene ve analizler sonucu elde edilen veriler, refraktif cerrahlarımız tarafından değerlendirilerek size en uygun tedavi yöntemine karar verilir ve ameliyat için en erken bir gün sonrasına randevu verilir.